Lednica 2014

W dniach 6-8 czerwca 2014r odbyła się pielgrzymka której punktem kulminacyjnym było XVIII już spotkanie młodych na jeziorem lednickim.  6 czerwca w godzinach porannych zebraliśmy się  80 osobową grupa osób na parkingu przed kościołem skąd po błogosławieństwie księdza proboszcza udaliśmy się w stronę Lichenia. Droge wypełniała modlitwa i śpiew. Stąd też nim zdąrzyliśmy się obejrzeć byliśmy już na miejscu. Dotraliśmy do swoich pensjonatów gdzie czekał na nas już pyszny posiłek. Rozlokowaliśmy się w swoich pokojach i wszyscy udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej podziękować za szczęśliwą podróż i prosić o błogosławieństwo na kolejne dni.  Po Mszy Św. tuz obok bazyliki na wspólny śpiew zapraszali członkowie Mariańskiej Wspólnoty Młodych.  Czas spędzony  razem z ‘Mariankami” można uznać za rozgrzewkę przed tym co czekało nas na Polach Lednickich. Stamtąd udaliśmy się do swoich domków gdzie rozpaliliśmy grilla i miło spędziliśmy wieczór. Męcząca podróż sprawiła ze wszyscy szybko zasnęli. Chodź sen trwał krótko o 6:30 każdy wstał z uśmiechem na twarzy i od razu kierował się do stołówki gdzie czekało już śniadanie. Po posiłku spakowaliśmy się i odjechaliśmy kierując się w stronę „Lednicy”. Dotarliśmy w końcu na parking gdzie się okazało że od pól lednickich dzieli nas 6km, które niestety trzeba było pokonać pieszo. Zabraliśmy więc koce i ruszyliśmy w drogę. Mimo tego ze pogoda dopisywała i temperatura powietrza dawała się we znaki dotarliśmy na miejsce pełni energii. Atmosfera  panująca w tamtym miejscu dodała nam jeszcze więcej sił. Tańcem i śpiewem wielbiliśmy pana Boga. Uczestniczyliśmy we Mszy Św. oraz wielu z nas skorzystało z sakramentu pokuty, który w tamtym miejscu ma specjalny wymiar. Wszystko było świetnie zorganizowane. Zespół Siewców Lednicy jak zwykle porywał serca młodych ludzi a Schola lednicka czarowała piękna oprawą procesji, które są nieodłącznym elementem każdego spotkania . Zmęczeni udaliśmy się  do autokarów i odjechaliśmy do domu. Lednica2000 gromadzi co roku tysiące młodych ludzi. Nie tylko pogłębiają tam swoja więz z Bogiem ale również relacje miedzy sobą, poznają wielu nowych ludzi, i nabywają nowych doświadczeń. Na pewno nie był to nasz ostatni wyjazd w tamto miejsce. Zapraszamy za rokSmile

Możesz również polubić…

ZMIEŃ ROZMIAR
KONTRAST